מחלקת פיתוח IT ומתחמי קניות

שלב מס' 7

מחלקת פיתוח IT ומתחמי קניות

ניהול מתחם מכירות דורש מיקוד, אם לא תבין איך התנועה זורמת, מה באמת מעניין את המבקרים / הקונים, או איך ליצור חווית קניה ייחודית. זהירות! הרווחיות שלך בסכנה!

המעבר משיווק למכירות, האומנות העוסקת בהפיכתה של התנועה לרכישה בפועל, באופן חזרתי.

דוד סטרקין | מחלקת פיתוח טכנולוגי

המעבר משיווק למכירות, האומנות העוסקת בהפיכתה של התנועה לרכישה בפועל, באופן חזרתי.

"לכל מותגי העל יש מחלקה לפיתוח ובניית אתרים, אפליקציות ולניהול מתחמי מכר. מחלקה זו מאגדת אנשי מקצוע מתחומים מגוונים מתכנתים, מנהלי חנויות און ליין, מעצבי חווית משתמש ומעצבי חווית ממשק. UX/ UI במקרה ולעסק יש חנויות פיזיות, ישנה מחלקה נפרדת, יחידת הסחר, שאחראית על עיצוב מסלול קניה בעולם החנות הפיזי, סידור סחורה וניהול מבצעים ועוד. מחלקת ניהול מתחמי קניות בונה ומעצבת אתרים, אפליקציות ומתחמי מכר, אחראית לאינטגרציות ולפיתוח כלים טכנולוגים לקידום מכירות ומדידה, חוקרת תנועת גולשים/ מבקרים, מבצעת תצפיות אוספת כמויות של מידע ויוצרת בסיס נתונים רב ערך, שעל פיו ניתן לבצע שדרוגים באופן חווית הקניה במתחם. מטרת המחלקה היא ליצור לקהל היעד שנמצא במתחם חווית קניה ייחודית, מסע קניה פשוט, בלתי נשכח ולדאוג לעלייה מתמדת בסל הקניה הממוצע ותדירות הקניה.

לא משנה מה המחזור שלך, אם תפספס את השלב זה, או לא תשקיע בו משאבים הדרושים, לא תחקור את מתחמך ולא תדאג לעדכנם באופן יום יומי, תיצור מצב של בזבוז אדיר של תקציבי פרסום מבלי לראות תוצאות מכר איכותיות וכך להפוך במהרה ללא רווחי.

מתוך ניסיון של שנים ראינו שחברות חיצוניות לבניית אתרים / אפליקציות / ייעוץ קמעונאי מפספסות פעמים רבות כי הן לא חיות 24 שעות את העסק. לכן במקום לשלם לחברה חיצונית תפתח איתנו יכולת ליבה פנימית.

איך המחלקה עובדת ?

מחלקת ניהול מתחם מכירות מבססת את החלטותיה

על סמך דוחות המחלקות הקודמות. המחלקה מפתחת עבור העסק את המשפך המכירות כדי לקלוט את התנועה שמגיעה ממסעות הפרסום

 (offline and online) ולהמיר אותה לרכישה בפועל. למחלקה מספר מטרות נוספות:

החשיבות בניהול מחלקה זו הוא אדיר, בגלל חוק המספרים הגדולים, כל שיפור של אחוז אחד במדדים אילו, יכול ליצור גידול של עשרות אחוזים ברווחיות. לכן על ידי טכנולוגית איסוף נתונים, מחקר ותצפיות, המחלקה דואגת לעדכון מתמיד בעולמות הבאים : 


בעולם הדיגיטלי:
שינוי מיקומים, תמונות, צבעים, סידור מוצרים, מסע הקניה, סליקה ועוד


בעולם הפיזי: 
שינוי של סטנדים, שילוט, סידור סחורה, מוצרים משלימים, ניהול תורים ועוד 
האם קיימת לך תוכנית טקטית לשנה הקרובה?

אם יש לך מחלקה כזו, מצוין! האם היא מצליחה ליצור גידול משמעותי של רכישות במתחם על בסיס אותה התנועה? אם כן נהדר! נבחן אותה יחד ונמליץ לך על התובנות, אם אין לך מחלקה שכזו, מנהל מחלקה זו יבנה זאת עבורך, יחד איתך..

התוצר של מחלקת מתחמי קניות וIT הוא מדע "סידור הסחורה" ופיתוח אמצעים טכנולוגיים ואינטגרציות שמאפשרות לקבל החלטות בכל מתחמי הקניות של המוצר/שירות (חנות פיזית / אפליקציה / אתר אינטרנט) לשיפור תמידי של משפך המכירות וכתוצאה מזה שיפור בתוצאות המכר.

פעילות זאת תשמש את כל 3 המחלקות הבאות  

יכולות של מותג על במחיר של עובד אחד

CASE STUDY

דיגיטל:

המחלקה אוספת עשרות נתונים על התנהגות הגולשים, אחד הכלים הוא זיהוי אזורים לחיצים ואזורי גלילה לפי סוג המכשיר (איפה רוב הגולשים מפסיקים את סיור בדף מסוים) פרמטרים אילו בהצלבה עם נתונים נוספים מצבעים על עדכונים שיש לבצע בכדי לשמור על שיפור מתמיד ביחס ההמרה.

חנות פיזית:

גם בדוגמא הזו בעולם הפיזי, המחלקה אוספת עשרות נתונים על התנהגות המבקרים באמצעים טכנולוגיים, תצפיות ומדידה. אחד הכלים הוא זיהוי אזורים חמים ומסע הקניה (איפה רוב המבקרים מסתובבים ועל מה הם מסתכלים או נוגעים) פרמטרים אילו בהצלבה עם נתונים נוספים מצבעים על עדכונים שיש לבצע בכדי לשמור על שיפור מתמיד ביחס ההמרה.

  • חייגו אליי עכשיו
  • חייגו אליי אחרי זה
  • השאר הודעה

השאר טלפון ונציג יצור קשר ב2 דקות

שעות פעילות : א-ה 09:00 - 17:00

תוסף זה נבנה על ידי

בחר את היום/שעה שנוחה לך ליצירת קשר

תוסף זה נבנה על ידי

השאר הודעה ואנחנו נצור קשר בהקדם

שעות פעילות : א-ה 09:00 - 17:00

תוסף זה נבנה על ידי

מחלקת אופטימיזציה

מחלקה זו יוצרת מטריצות לבחינה הפער בין הרצוי למצוי וזיהוי נכון בין עיקר וטפל. המחלקה מציגה את המלצותיה לבעלים/ למנכ"ל כדי שהוא יוכל להוביל את המסלול לגיבוש יעדים חדשים ואסטרטגים, למחזור חדש של תהליך הסילוגרפייה.

עסק ללא מחלקה זו יעמוד במקום ויהיה מוגבל באופן ייעול הפעילות והצמיחה העסקית!

מרגיש שהעסק תקוע?